KB Maraton Turek zrzesza pasjonatów biegów długodystansowych z Turku i okolic. Członkiem klubu może zostać każdy, bez względu na płeć, wiek i uzyskiwane wyniki. Jeśli, tak jak my, czerpiesz przyjemność z biegania – nie zwlekaj i dołącz do nas.

Jesteśmy klubem amatorskim więc wspólne bieganie i związana z tym dobra zabawa są dla nas ważniejsze od uzyskiwanych wyników. Wspólnie jeździmy na organizowane w okolicy biegi uliczne, wspomagamy się wiedzą trenerską a od czasu do czasu sami organizujemy wspólne truchtanie.

 

Struktura organizacyjna Stowarzyszenia Klub Biegacza MARATON Turek

Zarząd:

  • prezes zarządu: Mariusz Mikołajczyk
  • wiceprezes zarządu: Mikołaj Pakuła
  • skarbnik: Dorota Biskup
  • członek zarządu: Krzysztof Tomaszewski
  • członek zarządu: Włodzimierz Filipczak

Komisja Rewizyjna:

  • przewodniczący: Tomasz Łuczak
  • wiceprzewodniczący – sekretarz: Janusz Rupnik
  • członek komisji: Marcin Kurzawiński

 

 

Trochę historii.

Do 2015 roku wielu obecnych biegaczy Maratonu Turek albo reprezentowało barwy klubu Geotermia Uniejów albo nie nie była zrzeszona w żadnym stowarzyszeniu/klubie biegacza. Wszystko zaczęło się od kilku zapaleńców, którzy zapragnęli biegać w barwach własnego miasta i powiatu. Pomysł nie był nowy – wielu wcześniej głośno mówiło o potrzebie powołania klubu dla biegaczy-amatorów. Przełom nastąpił 11 listopada 2015 roku, kiedy podjęto konkretne rozmowy nad powstaniem pierwszego w naszym mieście amatorskiego klubu biegacza. Wtedy właśnie, podczas ostrej dyskusji zarysowały się pierwotne kształty naszego stowarzyszenia.

KB Geotermia Uniejów – Uniejów, 18 października 2015.

 

 

Pierwotnie „klub” miał być sekcją istniejącego od 1976 roku LKS Maraton Turek, który od lat profesjonalnie przygotowuje mistrzów z naszego regionu. Jednak szybko doszliśmy do wniosku, że należy powołać nowe, niezależne stowarzyszenie.

Zebranie założycielskie – Cisew, 20 grudnia 2015

Do pierwszego, właściwego zebrania grupy założycielskiej klubu doszło dwudziestego grudnia 2015 roku w domu Eli i Zbyszka Zająców gdzie KB MARATON TUREK został formalnie powołany do życia. Pierwszym prezesem stowarzyszenia został Jarek Glinkowski. Do zarządu powołani zostali jeszcze Halinka Łuczak i Zbyszek Zając. Do komisji rewizyjnej wybraliśmy Krzysia Tomaszewskiego, Marcina Łuczaka i Mariusza Mikołajczyka. Liczebność klubu w pierwszych miesiącach jego istnienia bardzo szybko wzrosła z siedemnastu do ponad pięćdziesięciu osób i choć dynamika przyjmowania nowych członków spadła wciąż przybywają do nas nowi biegacze.